Szary szaremu nierówny!

Szary szaremu nierówny. Pomimo, że jest to kolor bardzo uniwersalny, ma sporo tajemnic. Zdradzamy kilka z nich.

Szary kolor w aranżacji wnętrz

Szary na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Skąd niesłabnąca popularność tego koloru? Jak go stosować we wnętrzu i z czym łączyć? Oto kilka wskazówek! Obecnie z powodu szybkiego trybu życia dla odmiany w domu poszukujemy spokoju i wyciszenia. Gwarantuje Nam to właśnie kolorystyczna oszczędność. Szarości, ciepłe kolory drewna i biel tworzą idealne połączenie wystroju wnętrza w którym najbardziej odpoczywamy. Spokój, który osiągamy dzięki odcieniom szarości to jedna z wielu zalet tego koloru. Szarość to przede wszystkim kolor niezwykle uniwersalny. To również idealne tło dla obrazów i plakatów, doskonała baza dla całościowego wystroju wnętrz – dla zabawy kolorami, deseniami i fakturą. Dobrze dobrany odcień daje nam nieskończone możliwości w tworzeniu ciekawego wnętrza.

Szary szaremu nierówny czyli jaki dokładnie odcień?

Mimo, że szarość jest bardzo uniwersalna pasuje do każdego typu wnętrz, trzeba bardzo ostrożnie dobrać jej odcień. Kolor może bowiem mocno oddziaływać na samopoczucie.

Ciemnych odcieni szarości powinno się unikać w sypialni, pokojach dziecięcych i pomieszczeniach wymagających kreatywnego myślenia. Nadmiar tego koloru we wnętrzu może odbierać energię, wprowadzać w apatię i wywoływać uczucie osamotnienia.  Mały salon w połączeniu z ciemnym odcieniem pomniejszy optycznie pokój i sprawi, że stanie się ponury. Przy takim połączeniu będzie potrzebne bardzo dobre oświetlenie.

W jasnych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się zimne szarości, a w ciemnych – ciepłe odcienie, np. z dodatkiem złota, różu czy żółtego. Dodatkowo zimne szarości to dobry wybór do mniejszych wnętrz, gdyż optycznie je powiększą.

Jakie kolory idealne do szarości?

Szare meble z powodzeniem można łączyć z innymi, nawet mocnymi i żywymi kolorami. Zasłony, dywan, narzuta czy poduszki w żółtym kolorze? Czemu nie! Idealne połączenie na ożywienie pomieszczenia. A może niebieski – turkusowy lub granatowy? Połączenie nieco chłodniejsze ale w dalszym ciągu nadaje charakter pomieszczeniu. Wolisz wersję bardziej elegancką i stonowaną? Postaw na ponadczasową biel.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *