O towarze

Skóra to surowiec naturalny i każdy płat jest inny. Dlatego tez nie można uniknąć odchyleń w zabarwieniu oraz fakturze powłok skórzanych zarówno w obrębie pojedynczego mebla, jak i pomiędzy elementami kompletu mebli. Każda skóra jest indywidualnie dobierana. Początkowy zapach skóry, naturalne znamiona zawierające żyły, zmarszczenia, nakłucia, piętna i blizny czynią skórę wyjątkową. Cechy te nie maja negatywnego wpływu na trwałość użytkowa mebla, a wręcz przeciwnie - potwierdzają naturalną klasę skóry. Skóra to materiał obiciowy jak stworzyła natura, jest surowcem naturalnym, żyje, oddycha, wchłania i oddaje wilgoć, konserwowana i czyszczona będzie zawsze przyjemna w dotyku. Cechą prawdziwej skóry jest faktura powierzchni, gładką, jednolitą powierzchnię uzyskuję się sztucznie obniżając walory użytkowe skóry. Różnice w fakturze skóry są tylko dowodem na to, ze skóra posiada naturalne lico. Faktura skór licowych zawsze będzie odrębną zarówno dla każdego płatu skóry, jak i w różnych miejscach tego samego płatu dlatego jeśli dokładnie przyjrzysz się obiciu jednej kanapy znajdziesz na niej miejsca bardziej i mniej gładkie, świadczące o naturalności , niepowtarzalności skóry. W wyrobach o wyraźnie miękkiej i luźniej powierzchni tworzące się fałdy uważa się za charakterystyczne. Zróżnicowany sposób wykorzystania poszczególnych siedlisk trwale oddziaływuje na twardość i optymalny wygląd zestawu. Uwarunkowane tym trwale rozciągnięte w ramach granic tolerancji i powstawanie fałd jest zjawiskiem typowym dla skórZasady dbania o meble

∙ Rozpakowując mebel nie należy używać do tego ostrych przedmiotów.
∙ Podczas przemieszczania, mebla nie należy trzymać za obicie czy poduchy, gdyż może to spowodować nieodwracalne odkształcenia.
∙ Powstałe podczas transportu fałdy i zagniecenia obicia znikają zwykle kilka dni po rozpakowaniu, można jednak ten proces przyspieszyć poprzez ręczne formowanie poduch.
∙ Przy meblach posiadających elementy funkcyjne wymagane jest wypoziomowanie mebli.
∙ Meble należy przechowywać i używać w odpowiednich warunkach. Nie można dopuszczać do ich przesuszenia, należy unikać też moczenia i przemarzania, Powinny być one ustawione w pomieszczeniach suchych, w odległości większej jak 1 m od czynnych źródeł ciepła, nie należy ich także wystawiać na szkodliwe działanie promieni słonecznych a w pomieszczeniu, w którym się znajdują wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 70%.
∙ Blaty mebli należy chronić przed zamoczeniem, działaniem alkoholu i kontaktem z gorącymi naczyniami.
∙ Aby utrzymać produkt w jak najlepszym stanie zaleca się utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniach, w których ustawiane są meble (19-23 C°).
∙ Na obiciach mebli, podczas użytkowania, w miejscach narażonych na działanie promieni UV i intensywne czyszczenie, czy eksploatowanie, mogą pojawić się odbarwienia, co jest naturalnym procesem utraty pigmentu.
∙ Różnice słoi i odcieni na elementach drewnianych nie stanowią wady jakościowej. Powierzchnia mebli jest delikatna i nie należy jej narażać na niewłaściwe użytkowanie takie jak rysowanie. Również nieodpowiednia konserwacja może doprowadzić odbarwień, czy zniszczeń a wady te nie podlegają odpowiedzialności producenta.
∙ Podczas eksploatacji nie należy dopuszczać do jednostkowego uciskania miękkich elementów mebli. (Niedozwolone jest skakanie na siedziskach, siadanie na oparciach bocznych czy podgłówkach).
∙ Meble należy użytkować równomiernie, w przypadku mebli o wielu siedziskach, nie powinno się używać tylko jednego siedziska, zapobiega to nierównomiernemu zużyciu mebla.W chwili kupna naszych mebli powinni Państwo sprawdzić, czy towar jest zgodny z zamówionym, czy wszystkie elementy mebli i ich opakowań nie są uszkodzone, oraz czy karta gwarancyjna i elementy przeznaczone do samodzielnego zamontowania zostały dołączone do towaru.
Czyszczenie i konserwacja mebli

Elementy z drewna i pilśni naturalnej, nie powinny być czyszczone przy pomocy środków chemicznych w sprayu, gdyż może to uszkodzić ich powierzchnię. Należy je czyścić przy pomocy lekko wilgotnej szmatki a tak oczyszczoną powierzchnię należy niezwłocznie osuszyć suchą szmatką. Podobnie postępuje się w przypadku powierzchni mebli z laminatu.

Sposoby czyszczenia:
∙ powierzchnie lakierowane zarówno te matowe jak i z połyskiem, należy czyścić tylko suchą, miękką szmatką,
∙ powierzchnie tapicerowane – odkurzaczem z miękką szczotką,
∙ powierzchnie ze skóry naturalnej – miękką, lekko zwilżoną szmatką,
∙ powierzchnie z eko skóry – miękką szmatką lekko nawilżoną wodą z niewielka ilością mydła,
Wszystkie środki czyszczące należy stosować zgodnie z przeznaczeniem, zasadami i instrukcją ich producenta.Częste pytania

Co zrobić, gdy zamierzamy dokupić mebel do zakupionego wcześniej zestawu? Czy będzie się on znacznie różnić od tych kupionych wcześniej?
Skóra, jako produkt naturalny, charakteryzuje się zróżnicowaną strukturą. Dokupując mebel do kupionego wcześniej zestawu, powinniśmy liczyć się z tym, że jego skóra może się różnić odcieniem. Co więcej, różnice w odcieniach mebli skórzanych zdarzają się nawet w obrębie jednego zestawu. By dokupiony przez Państwa mebel za bardzo nie różnił się od reszty, w chwili składania zamówienia prosimy o podanie informacji dołączonych do wcześniej kupionego zestawu.


Co zrobić, gdy skóra zabarwiła się od odzieży?
Należy pamiętać, że tego typu zabrudzenia należy usuwać natychmiast. W innym przypadku mogą one pozostać na stałe. Delikatne zabrudzenia można wyczyścić, pocierając je wilgotną ściereczką. Jeśli plam nie uda się usunąć (w przypadku starszych zbrudzeń), niezbędne będzie wymienienie zabrudzonego elementu na nowy.


Jak usunąć ze skóry ślady po długopisie?
Wyczyszczenie takich plam wymaga użycia specjalistycznych środków czyszczących. Są one dostępne w salonach, w których można nabyć skórzane meble. Należy pamiętać, by przed pierwszym zastosowaniem przeprowadzić próbę środka w mało widocznym miejscu, gdyż są to silne, chemiczne środki.


Co zrobić w przypadku niewielkiego zarysowania skóry?
Niewielkie zarysowania można łatwo zatuszować barwnikiem zgodnym z kolorem mebla. Są one dostępne w salonach oferujących nasze meble.


Gdzie zdobyć części ruchome do mebli, które w wyniku eksploatacji uległy zniszczeniu i w jaki sposób można je wymienić?
Części wymienne do naszych mebli można bez problemu dostać w salonie, gdzie zakupiony został mebel lub w serwisie reklamacyjnym naszej fabryki. Wymiana zniszczonego elementu nie powinna sprawić Państwu problemu, w przeciwnym wypadku nasz serwis zawsze służy pomocą.


Co zrobić, gdy w wyniku eksploatacji mebla na szwach i siedziskach pojawiają się jasne przebarwienia?
Powstające w obrębie tych miejsc jasne przebarwienia są naturalne i charakterystyczne dla skór antycznych – dwubarwnych, które barwione są za pomocą dwóch barwników. Istotne jest to, że nie wpływa to na trwałość i jakość naszych mebli.Jak dbać o skórę?

Jeśli zdecydowałeś się na luksusowe meble skórzane, musisz odpowiednio o nie zadbać, tak aby służyły ci przez wiele lat. Skóra, podobnie jak wino, im starsza tym bardziej szlachetna i elegancka.

O meble skórzane należy dbać podobnie jak o skórę rąk czy twarzy. Jest ona naturalnym produktem i wymaga stałego nawilżania i pielęgnacji. Zabiegi te zapewnią długie użytkowanie mebli skórzanych. Największym wrogiem skóry jest suche powietrze, które powoduje, że skóra staje się krucha i pęka. Najczęściej zdarza się to w pomieszczeniach gdzie wilgotność powietrza jest mniejsza niż 50%. Nie zawsze mamy wpływ na wilgotność powietrza, dlatego najprostszym sposobem zadbania o właściwą wilgotność mebli skórzanych jest odpowiednia pielęgnacja. Meble skórzane należy smarować specjalnym środkiem do jej nawilżania. Częstotliwość ich nawilżania zależy od intensywności ich użytkowania. Jeśli korzystasz z mebli skórzanych codziennie, dodatkowo w mieszkaniu jest ciepło, to takie meble skórzane konieczna trzeba konserwować co dwa miesiące. Jeśli z mebli korzystasz rzadko, co cztery miesiące.

Luksusowe meble skórzane należy też regularnie przecierać miękką wilgotną szmatką, najlepiej flanelową i odkurzać odkurzaczem. Ssanie odkurzacza podobnie jak zabieg kosmetyczny wyczyści poru w skórze i nada jej czysty wygląd. Do mebli skórzanych nie należy stosować środków czyszczących niesprawdzonych producentów, można w ten sposób zniszczyć meble. Nie kupuj środków chemicznych zawierających naftę, rozpuszczalniki, lakier, terpentynę czy alkohol ponieważ substancje te niszczą naturalną, cienką warstwę ochronną skóry, przez co narazisz meble skórzane na odbarwienia. Meble skórzane wymagają też odpowiedniego czyszczenia. Jasna skóra jest bardziej narażona na zabrudzenia, dlatego jeśli masz małe dzieci zastanów się czy warto wydać dużo pieniędzy i kupić meble skórzane. Do czyszczenia mebli skórzanych nie należy używać rozpuszczalników, spirytusu, acetonu lub proszku do prania, nie można ich prasować ani suszyć suszarką czy przy farelce.

Należy też unikać ubrań, pledów, kocy, które farbują i zostawiają plamy na skórze. Wyczyszczenie ich z jasnej skóry jest praktycznie niemożliwe

Świeże plamy lub zabrudzenia najlepiej natychmiast zetrzeć białym papierowym ręcznikiem. Nie można czekać aż substancja wchłonie się w skórę mebli. Papierowy ręcznik dodatkowo wchłonie wilgoć z zabrudzenia. Jeśli plama nie zniknie, zabrudzoną powierzchnię trzeba wyczyścić odpowiednim środkiem czyszczącym. Tłuste plamy najlepiej od razu wytrzeć suchą szmatką i pozostawić do wyschnięcia. Tłuszczu nie czyścić wodą, ani żadnymi środkami czyszczącymi. Resztki tłustej plamy powinny wsiąknąć w skórę nie pozostawiając śladów.

Do czyszczenia mebli skórzanych najlepiej używać lekko wilgotnej flanelowej ścierki.

Jeśli meble są bardzo brudne, zakurzone, są na nich plamy z wina czy pisaków można wyczyścić je wodą ze zwykłym mydłem. Flanelową ściereczkę umoczyć w wodzie z mydłem i przetrzeć meble, jeśli po pierwszym czyszczeniu widać jeszcze plamy, należy zabieg raz jeszcze powtórzyć, a następnie to miejsce należy oczyścić gąbką zmoczoną w stearynie.Zanim usiądziesz na meblach skórzanych upewnij się, że po czyszczeniu skóra wyschła!Sposoby usuwania poszczególnych rodzajów plam:

Atrament– plamę należy usunąć jak najszybciej, nim zdąży zaschnąć. Trzeba ją jak najszybciej spłukać i użyć detergentu. Można ją również wyczyścić szmatką nasączoną sokiem z cytryny i salmiakiem.
Barwniki– takie plamy należy natychmiast spłukać zimną wodą, a następnie wyczyścić detergentem. Jeśli nie można jej w ten sposób usunąć, należy użyć alkoholu metylowego, np. spirytusu, po czym przetrzeć zaplamione miejsce najpierw wilgotną, a później suchą ściereczką.
Błoto– należy poczekać aż plama wyschnie, wyszczotkować ją i przetrzeć detergentem.
Buraki– należy je natychmiast wytrzeć mokrą ściereczką a w plamę wetrzeć detergent i wypłukać.
Curry i inne „kolorowe przyprawy”– plamę należy namoczyć rozcieńczoną benzyną do czyszczenia.
Czekolada– resztki należy zeskrobać i przetrzeć zaplamione miejsce wilgotną ściereczką. Pozostałe plamy spróbować usunąć proszkiem do prania lub wywabiaczem do plam.
Dezodorant– należy usuwać wywabiaczem do plam, można użyć też salmiak, następnie usunąć resztki wilgotną ściereczką.
Długopis– można go usunąć przecierając plamę kwaśnym mlekiem lub sokiem z cytryny, następnie resztki usunąć wilgotną ściereczką.
Dżem– należy usuwać przecierając plamę wilgotną ściereczką, można także użyć detergentu.
Ekskrementy– należy je namoczyć na pół godziny w roztworze boraksu. Następnie przetrzeć detergentem i wilgotną ściereczką.
Flamastry– takie plamy należy usuwać szarym mydłem lub roztworem gliceryny, resztki usuwać alkoholem metylowym, po czym przetrzeć wilgotną ściereczką.
Guma do żucia– miejsce zabrudzone należy obłożyć kostkami lodu i wykruszyć gumę do żucia. Pozostałości czyścić alkoholem metylowym lub benzyną do czyszczenia i przetrzeć wilgotną ściereczką.
Herbata– zaplamione miejsce należy namoczyć w ciepłym roztworze detergentu. Resztki wyczyścić alkoholem metylowym i przetrzeć wilgotną ściereczką.
Jaja– należy usuwać detergentem i wilgotną ściereczką.
Kawa–plamę należy przecierać ciepłym roztworem detergentu. Następnie wyczyścić alkoholem metylowym.
Ketchup– plamę przecierać rozcieńczonym detergentem a następnie wilgotną ściereczką.
Krew– należy ją usuwać natychmiast przecierając zaplamione miejsce wilgotną ściereczką używając tylko zimnej wody z dodatkiem soli. Pozostałe żółte plamy należy przetrzeć wodą utlenioną a następnie wilgotną ściereczką.
Kwas– należy zabrudzone miejsce natychmiast przetrzeć tkaniną zamoczoną w zimnej wodzie, następnie roztworem sody oczyszczonej, na koniec przetrzeć wilgotną szmatką.
Lakier do paznokci– Absolutnie nie można stosować natłuszczającego zmywacza do paznokci. Resztki środka czyszczącego należy zetrzeć wilgotną ściereczką.
Lakier do włosów– podobnie jak lakier do paznokci, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką.
Likiery– usuwać ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Masło– plamy należy czyścić jak najszybciej, przecierając zabrudzone miejsce ściereczką namoczoną detergentem rozcieńczonym w ciepłej wodzie, następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w samej wodzie.
Mleko– czyścić ściereczką namoczoną w zimnej wodzie i detergencie, następnie przetrzeć tylko wilgotną ściereczką.
Musztarda– czyścić ściereczką namoczoną w zimnej wodzie i detergencie, następnie przetrzeć tylko wilgotną ściereczką.
Nafta– plamę przecierać roztworem wody i soku z cytryny. Resztki ewentualnie usuwać detergentem. Na koniec przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Oleje– czyścić roztworem wody, alkoholu metylowego i octu. Resztki plam delikatnie przecierać rozpuszczalnikiem. Na koniec wytrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Perfumy– plamy należy czyścic salmiakiem i rozcieńczonym detergentem, następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Piwo– plamę przecierać czystym octem. Na koniec przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Pleśń– świeże plamy można wyczyścić, pocierając je ściereczką namoczoną w wodzie utlenionej. Skórę należy także przetrzeć antyseptycznym środkiem do płukania ust, a następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Podkład do twarzy– usuwać za pomocą ściereczki namoczonej w rozcieńczonym detergencie. Na koniec przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Rdza– świeżo powstałą plamę posypać solą, wycisnąć na nią kilka kropel soku z cytryny i pozostawić na ok. godzinę. Na koniec przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Smary– plamę natrzeć nierozcieńczonym, płynnym detergentem lub sprać wywabiaczem do plam.
Sosy– plamy przecierać rozcieńczonym detergentem lub rozpuszczalnikiem, następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Stearyna– należy ją z mebla zeskrobać, następnie na skórę podłożyć wilgotną tkaninę, przykryć bibułą i bardzo delikatnie przesuwać letnim żelazkiem, bibułę należy często wymieniać. Ślad po plamie przetrzeć benzyną, a na koniec ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Szminka– plamę usuwać benzyną lub czyścić wywabiaczem do plam, jeśli zostają pozostałości, można użyć alkoholu metylowego, a następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Tłuszcze– jeśli tłuszcz był zimny, należy postępować tak, jak z plamami z masła. W innym przypadku należy plamę pocierać detergentem rozcieńczonym w ciepłej wodzie i przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Tytoń– czyścić octem rozpuszczonym w wodzie. Można też plamę przetrzeć detergentem z dodatkiem alkoholu metylowego. Na koniec przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Uryna– należy ją posypać solą, a następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie. Jeśli plama jest nadal widoczna, wyczyścić nierozcieńczonym salmiakiem lub octem, a następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Wino– należy natychmiast posypać solą tak, by wino całkowicie w nią wchłonęło, sól usunąć, a na koniec przetrzeć ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Wosk– skórę należy obłożyć kostkami lodu, a następnie wykruszyć stężały wosk. Resztę oczyścić wywabiaczem do plam, przetrzeć spirytusem, a na końcu ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.
Wymioty– należy wysuszyć i zeskrobać. Przecierać zbrudzone miejsce ściereczką zamoczoną w wodzie z sodą i detergentem, następnie przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Żywica– należy usuwać szmatką zamoczoną w terpentynie, a następnie w wodzie z mydłem. Kończąc czyszczenie, przetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie.
Czyszcząc meble skórzane należy pamiętać, by po każdym użyciu środka chemicznego czyszczone miejsce przetrzeć wilgotną ściereczką, a na koniec dokładnie wysuszyć za pomocą suchej tkaniny.