SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI +48 785 633 580 Poniedziałek - Niedziela w godz. 08:00-22:00

Skóra się świeci a przy zakupie była matowa, dlaczego?

Skóra się świeci a przy zakupie była matowa, dotyczy skór lakierowanych (zamkniętych).       Obecnie większość skór meblowych „zamkniętych” posiada matowe wykończenie. Skóra matowa kojarzy się z czystym i zadbanym wnętrzem. Z biegiem użytkowania powierzchnia skóry „poleruje się”, i „nabiera połysku” (robi się świecąca). Różnicę tą bardzo dobrze widać gdy porównamy często użytkowane elementy […]

Skóra się świeci a przy zakupie była matowa, dotyczy skór lakierowanych (zamkniętych).

   

 

Obecnie większość skór meblowych „zamkniętych” posiada matowe wykończenie. Skóra matowa kojarzy się z czystym i zadbanym wnętrzem. Z biegiem użytkowania powierzchnia skóry „poleruje się”, i „nabiera połysku” (robi się świecąca). Różnicę tą bardzo dobrze widać gdy porównamy często użytkowane elementy mebla z nieużytkowanymi (boki, tył). Budowę skóry matowej i błyszczącej bardzo dobrze widać pod mikroskopem.

 

Skóra matowa ma wiele nierównomiernych górek w lakierze wykończeniowym (Top Coat) przez co światło zamiast się odbijać załamuje się w pewnym stopniu. Daje to efekt matu. W trakcie użytkowania polerujemy powierzchnię skóry wygładzając ją w wyniku czego zaczyna się „wyświecać”. Tłuszcz, pot, brud oraz nieodpowiednie środki czyszcząco-pielęgnujące (np. z zawartością tłuszczów) wygładzają powierzchnię wypełniając doliny w lakierze wykończeniowym – w efekcie powoduje to odbijanie światła (połysk). Nadmienić tutaj również należy o negatywnym wpływie tych substancji na kondycję naszej skóry, które nie usunięte w dłuższym okresie czasie uszkadzają jej wierzchnią warstwę.

 

Jak pozbyć się niechcianego połysku?

Najprostszym sposobem jest zastosowanie Zestawu ochronno pielęgnacyjnego do mebli tapicerowanych Skóra gładka (zgodnie z instrukcją – należy najpierw użyć preparatu czyszczącego w celu usunięcia wyżej wymienionych zabrudzeń z powierzchni skóry a następnie zaimpregnować mebel). Po użyciu preparatu skóra powinna odzyskać swój pierwotny wygląd i dotyk. Czasami pomimo zastosowania się do wyżej wymienionych wskazówek powierzchnia naszej skóry może zrobić się tępa i klejąca. To najprawdopodobniej skutek długotrwałego działania na nią wyżej wymienionych czynników (tłuszcz, pot i brud ), które naruszyły jej zewnętrzną powłokę i spowodowały uszkodzenie powierzchni. W takiej sytuacji konieczny staje się kontakt ze specjalistycznym serwisem skór.

Środki do skór OTTIMO 2 x 250ml

 

Autor artykułu: deko_adminr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up for our newsletter