SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI +48 785 633 580 Poniedziałek - Niedziela w godz. 09:00-22:00

Podpowiadamy jak usunąć tłustą plamę np.sosu z tapicerki skórzanej..

Meble wykonane ze skóry naturalnej są bardzo wytrzymałe i odporne, ponieważ skóra to odporny materiał na plamy. Inwestując w meble skórzane inwestujemy na lata użytkowania.                        Kanapa zbrudzona z sosu czy innej tłustej plamy przestaje być problemem. Jak usunąć tłustą plamę z tapicetki skórzanej  ? […]

Meble wykonane ze skóry naturalnej są bardzo wytrzymałe i odporne, ponieważ skóra to odporny materiał na plamy. Inwestując w meble skórzane inwestujemy na lata użytkowania.                        Kanapa zbrudzona z sosu czy innej tłustej plamy przestaje być problemem.

Jak usunąć tłustą plamę z tapicetki skórzanej  ? Odpowiadamy… 

 

Jeżeli plama jest świeża to zdecydowanie najpierw w celu usunięcia plamy sięgamy po szczoteczkę z naturalnego włosia, ciepłą wodę, szare mydło i ścierkę suchą do starcia nadmiaru wody i piany z mydła.

Istostne jest również to jaki to rodzaj plamy, czy jes to zimny tłuszcz czy też ciepły. Jeżeli jest zimny to nadmiar należy najpierw usunąć ściereczką, przed podjęciem czyszczenia na mokro. W takich plamach dobrze sprawdzi się płyn do naczyń i gorąca woda.

Jednak jeżeli szare mydło, ani płyn do naczyń nie dają oczekiwanych efektów można spróbować bardziej drastycznych dla skóry metod. Można użyć do usunięcia plamy z sosu – benzyny ekstrakcyjnej, spirytusu czy oczyszczonej nafty. Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny i przecierać nim plamę. Jednak takie działania są wykonywane zawsze na własną odpowiedzialność, ponieważ skóra przy tego typu substanacjach może ulec zniszczeniu.

Zdecydowana większość plam zostanie bez problemu usunięta ze skóry za pomocą gorącej wody, szarego mydła lub płynu do naczyń. Kanapy ze skóry naturalnej słyną z prostego utrzymania czystości. Takie rozwiązania sprawedzają się szczególnie osobom, którym zależy na funkcjonalnych meblach na lata.

 

Autor artykułu: deko_adminp2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do Naszego newslettera