SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI +48 785 633 580

Meble skórzane – jak usunąć plamy.

NOWE MEBLE SKÓRZANE ? I CO DALEJ … Jednym z podstawowego wyposażenia domu jest kanapa, fotel, narożnik lub cały zestaw wypoczynkowy. A czy jest to zestaw mebli skórzanych czy nie to zależy od naszych upodobań. Indywidualną kwestią jest również to czy wybieramy skórę naturalną czy tkaninę jako wykończenie swojego mebla. Często boimy się skóry naturalnej ze […]

NOWE MEBLE SKÓRZANE ? I CO DALEJ …

Jednym z podstawowego wyposażenia domu jest kanapa, fotel, narożnik lub cały zestaw wypoczynkowy. A czy jest to zestaw mebli skórzanych czy nie to zależy od naszych upodobań. Indywidualną kwestią jest również to czy wybieramy skórę naturalną czy tkaninę jako wykończenie swojego mebla. Często boimy się skóry naturalnej ze względu na brak wiedzy jak ją czyścić i pielęgnować. A nie ma nic prostszego niż dbanie o skórę. Jak usunąć plamy z mebli skórzanych ?

Na początek należy wiedzieć, że o skórę należy dbać i impregnować ją co 6 miesięcy specjalnymi preparatami przeznaczonymi do odpowiedniego rodzaju skóry. W przypadku jasnych mebli impregnacje wykonuje się częściej nawet  co 3 miesiące.

Impregnacja polega na tym, że mleczko wcieramy w skórę po czym odczekujemy ok.12h bez dotykania, siadania. W ten sposób zabezpieczone meble są przygotowane do użytkowania oraz prostego utrzymania czystości. Usunięcie plam z zaimpregnowanej skóry jest dużo prostsze.      My używamy oraz polecamy preparat do impregnacji środków firmy Ottimo.

 

UBRUDZONE MEBLE I CO DALEJ

Jak każdemu podczas relaxu na swoim fotelu, kanapie czy narożniku zdarzy się nie zauważyć jak jego pociecha lub ktoś inny przypadkiem skórę pobrudzi długopisem lub flamastrem. Czym szybciej zauważymy taką plamę tym większą szansę mamy na to, że uda się ją całkowicie wyczyścić. Jak tylko ją zauważymy musimy użyć miękkiej szczoteczki z naturalnego włosia lub szmatki i szarego mydła dobrej jakości oraz ciepłej wody. Mydło należy spienić na skórze i wytrzeć plamę. Czynność można powtórzyć kilka razy. Gdy to nie poskutkuje, możemy spróbować innych metod takich jak użycie pasty do zębów na skórę lub soku z cytryny. Jednak należy uważać i takie metody robimy już na własną odpowiedzialność. Pamiętajmy, że szare mydło wraz z ciepłą wodą sprawdzi się przy większości zabrudzeń.

Pracując na salonie nie raz czyściliśmy podnóżki z funkcji relaks z modelu Lima, Tania II, Regis tych popularnych i zawsze niezawodne było szare mydło one nas nigdy nie zawiodło. Nawet przy zafarbowanym siedzisku od jeansów w narożniku Malibu po kilku czyszczeniach meble znowu lśniły.

Zajmując się sprzedażą mebli po kilku latach mogę powiedzieć, że skóra naturalna jest naprawdę prosta w utrzymaniu czystości co przetestowałam nie raz podczas swojej pracy i mówię to z doświadczenia. Meble skórzane zawszę będą modne, ponieważ są ponadczasowe !

Autor artykułu: deko_adminp2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do Naszego newslettera